Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


rect4335-4.png

Štítky:








Osm hrozných - 70mm verze v Krnově

18/6/2016 - 18/6/2016
Krnov

Sobota 18. 6. jen v 17:00 hod., kino Mír 70 
7OMM Road Show

1449265774.jpgUSA 2015 – Osmý film Quentina Tarantina - Děj The Hateful Eight nás zavede do doby několik let po Občanské válce. V krajině zasněženého Wyomingu se střetne skupina hlavních hrdinů - dva soutěžící lovci odměn, vojenský zběh a vězeňkyně. Napětí začíná stoupat, každý má své tajemství a zbraně.

Mládeži do 15 let nepřístupný. 187 min. + přestávka
Vstupné: 140,- Kč


Autor: Kino Sebranice Publikováno 8. 6. 2016 20:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kinosedačky D-BOX poprvé na Blízkém východě

D-BOX_Final_Installation.jpgV posledních letech je hodně slyšet o jihokorejské společnosti CJ 4DPLEX, která pracuje na expanzi 4DX kinosálů po celém světě, ale v kinech roste také počet pohyblivých sedaček kanadské společnosti D-BOX, soustředěné zatím hlavně na ohromný severoamerický trh. Na jaře přibyly desítky kinosálů ve Spojených státech, naposledy čtrnáct v Texasu a deset v Kalifornii, s nimiž se počet instalací (a závazných objednávek) dostal na sto sedmdesát. V květnu však otevřelo také první kino na Blízkém východě. Kdo však bude tipovat některý z bohatých arabských emirátů, neuhádne.

Dvě stě šedesát pohyblivých sedaček D-BOX má velký sál multikina The Diamond Cinema Citystars v egyptské Káhiře, které patří do největšího tamního řetězce Citystars. Aktuálně jde o největší počet sedaček na světě v jediném kinosále, který je navíc vybavený 3D ozvučením Dolby Atmos a blíže nespecifikovaným laserovým projektorem. Egypt drží s technologií D-BOX primát nejenom na Blízkém východě, ale také v Africe, kam patří geograficky.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 7. 6. 2016 19:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čechy v kině zajímá, co je za zrcadlem. Nejvíce do kina chodí na novou Alenku v říši divů

9383fe9b373bb6f5bf04343e8c11_base.pngNové filmové zpracování Alenky v říši divů: Za zrcadlem zůstává v čele tabulky víkendové návštěvnosti tuzemských kin. Snímek režiséra Jamese Bobina o nebezpečné cestě, během které musí Alenka zachránit potrhlého Kloboučníka, za dva týdny navštívilo přes 66 tisíc diváků. Na druhém místě vstoupily Želvy Ninja 2, které o víkendu navštívilo přes 16 tisíc diváků. Další animovaný snímek Angry Birds ve filmu je třetí. Na čtvrtém místě je další novinka, americká komedie Správní chlapi, která během premiérového víkendu přilákala více než 10 tisíc lidí. Na páté místo ze třetího klesl snímek z komiksové série X-Men, tentokrát s přízviskem Apokalypsa. Celkem ho však navštívilo přes 75 tisíc diváků.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 7. 6. 2016 19:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Tisková zpráva: Premiéra dokumentu - SEBRANICE SOBĚ

IMG_20160527_150002[1].jpg

Dne 28. 5. 2016 proběhla na sále kulturního domu v Sebranicích od 18:00 premiéra dokumentárního snímku o naší obci s pracovním názvem Sebranice Sobě. Projekce se zúčastnilo na 50 spoluobčanů. V horkém a dusném počasí byla pro návštěvníky nachystána vychlazená voda s citronem a pro zájemce káva nebo čaj zdarma.

Celkem bylo natočeno přes 7 hodin záznamu a použito bylo pouze 41 minut do konečného výsledku. V dokumentu jsou obsaženy jak současné tak historické video, které je doplněno o archivní fotografie z obecního archívu. Natáčení celého dokumentu trvalo více jak dva měsíce, jen samotný střih a digitální zpracování trvalo dva týdny. Dabing a ostatní drobnosti se ladili doslova na poslední chvíli.

Tímto bych chtěl velice poděkovat obci Sebranice, spolků, spoluobčanům, Mateřské a Základní škole a jejich pracovníkům, za to že mě věnovali svůj čas a umožnili natočení záběrů do dokumentu.

Na dobrovolném vstupném bylo vybráno 895 Kč. Všem velmi děkuji. Výtěžek bude použit na další kulturní či filmové akce pořádané v kině.


Děkuji všem, kteří se na premiéru dostavili a také děkuji za zpětnou vazbu a hodnocení.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 29. 5. 2016 12:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vzdělávací kurzy CDF

acfk.jpg
 
1/3/2016 - 31/12/2016
Jihlava (Kino Dukla)

V průběhu školního roku pořádáme nejčastěji v dopoledních hodinách vzdělávací lekce pro střední (někdy i základní) školy a v případě nenaplnění kapacity také pro širokou veřejnost.
Konkrétní témata vybíráme dle zaměření a požadavků jednotlivých skupin. Nejčastěji se však jedná o filmovou a audiovizuální výchovu či moderní české dějiny.
Ve světě plném mediálního tlaku využíváme dokumentární film jako prostředek pro pochopení událostí a situací, podporující růst objektivního vnímání skutečnosti.
Posluchači si z lekcí CDF odnášejí jak nevšední studijní zážitek, tak podněty k vývoji vlastní osobnosti a názorů. Zvyšuje se tím také jejich odolnost vůči tlaku médií a konkurenceschopnost mezi vrstevníky.

Vstupné a slevy pro členy FK:

25,- Kč (studenti a členové FK), 30,- Kč (senioři), 40,- Kč (veřejnost)


Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 5. 2016 22:50
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Přípojení k European Cinema Education For Youth

Bez názvu.jpg
 
Vzdělávací projekt CinEd je určen všem, kteří hodlají zpřístupnit mladým divákům filmové umění spojené se zvýšením jejich filmové gramotnosti. CinEd nabízí dlouhodobou spolupráci, možnost seznámení se žáků a studentů s kvalitními evropskými filmy a jejich následnou analýzou.
 

Filmy

Zahájení projektu (květen 2016) bude realizováno s devíti filmy, pět z nich bude přeloženo do češtiny.

 

JIŽ OTITULKOVANÉ FILMY:


Úkryt
Bulharsko / 2011
Režie: Dragomir Sholev

Bláznivý Petříček
Francie / 1965
Režie: Jean-Luc Godard

Duch úlu
Španělsko / 1973
Režie: Victor Erice
 
Uma pedra no bolso
Portugalsko / 1987
Režie: Joaquim Pinto

Jak jsem strávil konec světa

Rumunsko / 2006
Režie: Cãtãlin Mitulescu

 

S TITULKY PRO ŠKOLNÍ ROK 2016/2017:


Návrat do třídy
Francie / 1955
Režie: Jacques Rozier

Světýlko
Francie / 2003
Režie: Alain Gomis

Krev
Portugalsko / 1989
Režie: Pedro Costa
 
Nejšťastnější dívka na světě
Rumunsko / 2009
Režie: Radu Jude

Ve výstavbě

Španělsko / 2001
Režie: José Luis Guerin
 
 
CinEd bude průběžně přijímat nové partnery z evropských zemí (ve školním roce 2016/2017 Finsko a Polsko) a také bude rozšiřovat katalog evropských filmů s cílem dále zvyšovat filmovou gramotnost mladých diváků.
 

Program CinEd je určen pro

— učitele všech stupňů a typů škol
— filmové odborníky, profesionály, zástupce filmových klubů, všechny odborníky v oblasti filmového vzdělávání
— zprostředkovatele šíření programu CinEd mezi dětmi a mládeží
 

Co program CinEd nabízí

— bezplatný výběr z katalogu filmů a pedagogických materiálů on line;
— bezplatné stažení filmů pro realizaci vzdělávacích projekcí
— po realizované projekci nutno vyplnit krátký dotazníku mezi diváky (cca 15min)

Pedagogické materiály

Zpracované pedagogické materiály k filmům nabídnou velmi zajímavou interaktivní pedagogiku. Přiblíží konkrétní dílo i jeho význam z různých pohledů. Zhodnotí dále uměleckou kvalitu filmu, jeho místo v kolekci projektu a předloží celkovou analýzu filmu se změřením na plán, filmovou sekvenci a stabilitu, střih obrazu, apod. Materiál se dále zaměří na filmový záběr, který bude detailně popsán a analyzován ve smyslu kapacity obrazů ve filmu, jejich výběr, třídění, porovnání, konfrontace, apod. Analýza filmů v materiálech obsahuje nejen srovnání s ostatními snímky katalogu CinEd, ale i s jinými evropskými díly a uměleckými směry např. s výtvarnými (malířství, komiks, fotografie, apod.) Pedagogický materiál má za cíl popsat jednotlivé filmové střípky a dále poskytnout pohled na jejich jedinečnou syntézu ve filmu tak, aby mladí diváci byli schopni si vytvořit a uvědomit různé pohledy na analýzu filmu s jeho následným hodnocením.
 
Program CinEd je realizován s podporou programu Europe Créative-MEDIA Evropské komise a je tvořen odborníky partnerských zemí, v jejichž čele stojí Francouzský institut v Paříži. Hlavními partnery Francouzského institutu jsou A Bao A Qu (Španělsko), Os Filhos de Lumière (Portugalsko), GET-Cooperativa sociale (Itálie), NexT et Macondo (Rumunsko), SEVEN (Bulharsko), Asociace českých filmových klubů - Association of Czech Film Clubs (Česká republika), La Cinémathèque française (Francie).

Přidružení partneři: Centre national du cinéma et de l’image animée (CNC), réseau Europa Cinémas, Le Fresnoy, l’Institut français de Roumanie, Státní fond kinematografie (SFK), Národní filmový archív (NFA), l’Instituto de la cinematografia y de las artes audiovisuales (ICAA), l’Instituto Cervantès, l’Agencia española de cooperacion intenacional para el Desarrollo (AECID)

Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 5. 2016 22:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Japonský víkend s Klukem ve světě příšer se povedl

img-3278.jpgPrvní májový víkend v kině Bio Oko anime snímku Kluk ve světě příšer. Mimo projekcí filmu jsme se díky výzdobě, diskusi, slam poetry i filmbrunchi přesunuli myslí, srdcem i smíchem do Japonska. Na to, jak se to povedlo, se můžete podívat ve fotogalerii. Věříme, že tato akce nebyla akcí podobného rázu poslední a že se snad brzy opět někde sejdeme a oslavíme nový distribuční počin minimálně se stejnou vervou.

Středeční premiéra anime Kluk ve světě příšer proměnila na pár hodin pražské kino Aero v japonskou oázu. Hosté byli obklopeni tradiční výzdobou, mohli ochutnat několik druhů výborného sushi, ale především... Mohli po dlouhých patnácti letech zhlédnout anime snímek v kině.
Kluk ve světě příšer je příběh o důležitosti rodiny, lásky i cti a vyniká fascinujícím mistrovstvím animace japonského režiséra Mamoru Hosody. Do kin jej od 5. května 2016 uvádí Asociace českých filmových klubů.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 5. 2016 22:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Anime po 15 letech v kinech, snímek Kluk ve světě příšer

 

acfk.jpg

kvsp.jpg

První květnová středa patřila premiéře filmu Kluk ve světě příšer režiséra Mamoru Hosody. Jedná se o anime, specifický žánr japonské animace, který se v české distribuci objevuje po patnácti letech. Film do kin uvádí od
5. 5. 2016 Asociace českých filmových klubů.

Kluk ve světě příšer (v originálu Bakemono no ko) je příběh o důležitosti rodiny, lásky i cti
a vyniká fascinujícím mistrovstvím ani­mace japonského režiséra Mamoru Hosody. Devítiletý Kjúta je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně věcí o životě ještě neví a neměl dosud ani tušení o tom, že vedle reálného světa existuje ještě skrytý fantazijní svět obývaný zvířaty.

Až do chvíle, než se v něm náhodou sám ocitl. V kouzelném světě Džútengai ale nejsou lidé příliš vítáni a celou zemí navíc zmítají nepokoje s nástupem nového panovníka. Chlapce se ujme osamělý medvědí válečník, aby ho uchránil před nebezpečím v neznámém světě. Výjimečná filmová událost pro chytré děti (film uvádí­me v nedabované verzi s českými titulky s doporučenou návštěvností od 12 let), jejich rodiče, milovníky Japonska, japonské animace a jedinečných filmových zážitků.

 

Patronem filmu je Vladimir 518, jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hopové scéně, ilustrátor a komiksový výtvarník. Je fanouškem anime žánru a zmiňovaný film jej velmi oslovil zejména proto, že: „… je to jeden z těch fantastických zážitků, kde se míchá tradiční stylizace s aktuální formou, děj obsahuje magičnost i hravost, to vše zároveň s hlubším podtextem. Celý film je jedna velká vizuální orgie, kterou moc doporučuju.“

 

Při vytváření světa příšer se režisér inspiroval japonskými a čínskými legendami. „…chtěl jsem vytvořit svět bytostí, které, vzhle­dem k tomu, že nejsou lidé, mohou náš svět posuzovat nezaujatě, zvnějšku. Takový pohled je hrozně důležitý. Často si ani neuvědomujeme, jak podivné jsou některé věci v našich životech, které jsme už přijali jako samo­zřejmé. Myslím tím hlavně různá omezení, společenské konvence a nesvobodu,“ uvádí Hosoda.

 


Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 5. 2016 22:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Prezident podepsal novelu zákona o audiovizi, SFK bude mít víc prostředků na podporu

Státní fond kinematografie – Tisková zpráva, 26. 4. 2016

Prezident Miloš Zeman stvrdil svým podpisem novelu zákona o audiovizi, kterou před týdnem schválila Poslanecká sněmovna. Česká kinematografie se tak dočkala konkurenceschopného systému podpory a rozvoje, který je již dlouho běžný ve většině zemí EU. Státní fond kinematografie bude nyní moci uvolňovat na podporu a rozvoj domácí kinematografie výrazně vyšší částky: „Novela zákona zaručuje, že Fond teď každý rok ze státního rozpočtu obdrží příspěvek ve výši 180–200 milionů korun, který bude v součtu se současnými příjmy Fondu z parafiskálních poplatků činit 350–400 milionů ročně. Prostředky, které budeme moci využít na rozvoj kinematografie, se tak oproti minulosti téměř zdvojnásobí a zároveň nám zaručí stabilitu, kterou Fond nikdy předtím neměl,” říká ředitelka Fondu Helena Bezděk Fraňková.

Jednorázovou 180milionovou dotaci udělil stát Fondu mimořádně již letos. Novela zákona však garantuje pravidelný přísun financí do rozpočtu Fondu. „Umožní nám to systematičtější podporu odvětví, než tomu bylo dosud. Dostane se i na náročnější projekty, jako jsou historické a výpravné filmy, které za současných podmínek téměř není možné v Česku zafinancovat. A v neposlední řadě se také rozšiřuje prostor pro výraznější koprodukce se zahraničím,“ dodává Helena Bezděk Fraňková.

Každý úspěšně koprodukovaný snímek podle vedoucí Czech Film Center Markéty Šantrochové otevírá českému filmu dveře na širší mezinárodní scénu a vrací Českou republiku na mapu zemí, se kterými je dobré počítat. „Možnosti spolupráce s Českou republikou jsme v zesílené formě prezentovali v rámci koprodukčních fór loni v Cannes a také letos v Berlíně,“ říká Šantrochová a doplňuje: „Je skvělé, že Fond nyní díky novele zákona získal finanční stabilitu, která je nezbytná pro systematickou podporu odvětví. Narůstající festivalové úspěchy a zvyšující se počet mezinárodních koprodukcí ukazují, že je to ten správný směr.“

Důležitým bodem, který novela dále upravuje, jsou i podmínky efektivnějšího poskytování filmových pobídek. Namísto podávání žádostí jen jednou v roce budou nyní producenti moci žádat o pobídky průběžně, což jim umožní lépe plánovat rozpočet i výrobu. Na druhé straně to bude znamenat odlehčení pro samotný Fond a jeho stabilnější plánování cash flow. Ten byl každoročně v lednu doslova zavalený žádostmi a již v únoru vyčerpal svůj rozpočet na filmové pobídky – ty přitom často alokoval i projektům, k jejichž natočení v daném roce nedošlo, nebo byly zrušeny úplně. Zároveň však kvůli vyčerpaným disponibilním prostředkům musel nové zájemce s aktuálními projekty po zbytek roku odmítat. Novela zákona toto zohledňuje a zavádí alokaci pobídky nejdříve tři měsíce před zahájením natáčení, tedy v momentu, kdy projekty stojí těsně před svou realizací.

Pružnější systém pobídek by mohl přilákat zpátky také velké zahraniční produkce. Ty přestaly Českou republiku vyhledávat, když pobídky od roku 2004 začaly zavádět jiné evropské země. „Bohužel i po zavedení pobídek u nás v roce 2010 jsme zůstali na okraji zájmu velkých produkcí, náš systém byl nedotažený, nejistý a strnulý. Přitom natáčení zahraničních filmů představuje pro českou ekonomiku velký přínos – produkce vysokorozpočtových projektů, jako například nedávno natáčený seriál Mušketýři nebo americký film Underworld, utratí v České republice miliony korun denně a zaměstnají stovky lidí. Právě také díky kvalifikovaným štábům v technických i uměleckých profesích je pro zahraniční producenty Česká republika nesmírně atraktivní,“ uvádí Ludmila Claussová z kanceláře Czech Film Commission.

Přínos zahraničních produkcí a koprodukcí však není jen ekonomického rázu. Čeští filmaři se díky zahraničním snímkům natáčeným v České republice mohou dostat ke zkušenostem, oceněním a úspěchům v mezinárodním měřítku. Čerstvým dokladem toho je prestižní francouzská cena César pro filmového architekta Martina Kurela za výpravu k filmu Marguerite (2015), ale také festivalové účasti a úspěchy českých filmů a koprodukčních snímků, ať už se jedná o účast v soutěži loňského festivalu v Benátkách, zastoupení v programu letošního Berlinale či na nadcházejícím filmovém festivalu v Cannes, kam se letos prosadilo hned pět filmů s českou účastí.

Aktuální změny v legislativě a posílení financování Fondu by měly tyto slibné tendence v české kinematografii maximálně podpořit.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 5. 5. 2016 10:28
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Národní seminář projektu FORWARD: Osiřelá díla a novelizace autorského zákona v Ponrepu

Regály.jpgTříletý projekt FORWARD, financovaný Evropskou unií, má za cíl vytvořit celoevropský, automatický systém pro určování autorskoprávního statusu všech druhů audiovizuálních děl, včetně děl osiřelých. Právě na díla osiřelá, tedy na díla chráněná autorským právem či právy s ním souvisejícími, jejichž nositel není určen, nebo i když je určen, není nalezen, se zaměří Národní seminář projektu FORWARD: Osiřelá díla a novelizace autorského zákona, který proběhne ve čtvrtek 5.května 2016 v kině Ponrepo. Seminář se bude věnovat nejen problematice osiřelých děl v ČR a EU, ale i dalším souvislostem s ohledem na novelizaci autorského zákona.

Národní filmový archiv je jedním z 13 spolupracujících institucí z 11


Autor: Kino Sebranice Publikováno 5. 5. 2016 10:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář


rect4335-44.png

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

Letní kino Sebranice - červenec 2016

rect4335-44.png

rect4335-44.pngDisdata.jpg

rect4335-44.pnglogo-capsa-bile-pozadi.png

rect4335-44.png

unnamed.png