Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


rect4335-4.png

Štítky:
Novější 1

Osm hrozných - 70mm verze v Krnově

18/6/2016 - 18/6/2016
Krnov

Sobota 18. 6. jen v 17:00 hod., kino Mír 70 
7OMM Road Show

1449265774.jpgUSA 2015 – Osmý film Quentina Tarantina - Děj The Hateful Eight nás zavede do doby několik let po Občanské válce. V krajině zasněženého Wyomingu se střetne skupina hlavních hrdinů - dva soutěžící lovci odměn, vojenský zběh a vězeňkyně. Napětí začíná stoupat, každý má své tajemství a zbraně.

Mládeži do 15 let nepřístupný. 187 min. + přestávka
Vstupné: 140,- Kč


Autor: Kino Sebranice Publikováno 8. 6. 2016 20:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Tisková zpráva: Premiéra dokumentu - SEBRANICE SOBĚ

IMG_20160527_150002[1].jpg

Dne 28. 5. 2016 proběhla na sále kulturního domu v Sebranicích od 18:00 premiéra dokumentárního snímku o naší obci s pracovním názvem Sebranice Sobě. Projekce se zúčastnilo na 50 spoluobčanů. V horkém a dusném počasí byla pro návštěvníky nachystána vychlazená voda s citronem a pro zájemce káva nebo čaj zdarma.

Celkem bylo natočeno přes 7 hodin záznamu a použito bylo pouze 41 minut do konečného výsledku. V dokumentu jsou obsaženy jak současné tak historické video, které je doplněno o archivní fotografie z obecního archívu. Natáčení celého dokumentu trvalo více jak dva měsíce, jen samotný střih a digitální zpracování trvalo dva týdny. Dabing a ostatní drobnosti se ladili doslova na poslední chvíli.

Tímto bych chtěl velice poděkovat obci Sebranice, spolků, spoluobčanům, Mateřské a Základní škole a jejich pracovníkům, za to že mě věnovali svůj čas a umožnili natočení záběrů do dokumentu.

Na dobrovolném vstupném bylo vybráno 895 Kč. Všem velmi děkuji. Výtěžek bude použit na další kulturní či filmové akce pořádané v kině.


Děkuji všem, kteří se na premiéru dostavili a také děkuji za zpětnou vazbu a hodnocení.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 29. 5. 2016 12:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Semináře Kino 2016 a vzdělávání filmových profesionálů na DEF

Již tradiční seminář pro kinaře a filmové profesionály se bude konat ve čtvrtek 14. 4. 2016 (10-14h) v Kině Světozor (Vodičkova 41)
Na semináři se představí zajímavé projekty provozovatelů kin, filmových festivalů, projekty práce s publikem a filmové výchovy vhodné pro kina. Pořadatelé shrnou kinostatistiky roku 2015 a uvedou další informace užitečné nejen pro provozovatele kin.

Srdečně Vás zveme na 2 semináře, které spolupořádáme s festivalem Dny evropského filmu (7. - 14. 4. 2016).

KINO 2016

Již tradiční seminář pro kinaře a filmové profesionály se bude konat ve čtvrtek 14. 4. 2016 (10-14h) v Kině Světozor (Vodičkova 41)
Na semináři se představí zajímavé projekty provozovatelů kin, filmových festivalů, projekty práce s publikem a filmové výchovy vhodné pro kina. Pořadatelé shrnou kinostatistiky roku 2015 a uvedou další informace užitečné nejen pro provozovatele kin.

Vzdělávání filmových profesionálů

Panel pro filmové profesionály se bude konat v pondělí 11. 4. 2016 (10-13h) v Galerii Langhans (Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37).
Cílem panelu je motivovat profesionály k dalšímu vzdělávání a zvýšit povědomí o vzdělávacích programech. Kromě prezentací vzdělávacích projektů nebude chybět ani důležitá osobní zkušenost a zhodnocení workshopů jejich absolventy.

Účast na seminářích potvrďte na email media@kreativnievropa.cz.

Podrobný program bude k dispozici v nejbližší době. 


Autor: Kino Sebranice Publikováno 12. 4. 2016 21:07
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

KINO 2016 14.4.2016 v kině Světozor

Datum konání: 14. 4. 2016

Další ročník projektu Kino 2016 se uskuteční již příští týden 14.4. v kině Světozor v Praze.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 12. 4. 2016 20:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

AČFK: Kluk ve světě příšer

newsletter_acfk-kluk-ve-svete-priser.jpg

Anime, specifický žánr japonské animace, se v českých kinech objevuje po dlouhých letech. Příběh o důležitosti rodiny, lásky a cti vyniká fascinujícím mistrovstvím animace japonského režiséra Mamoru Hosody. Devítiletý Kjúta je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně věcí o životě ještě neví a neměl dosud ani tušení o tom, že vedle reálného světa existuje ještě skrytý fantazijní svět obývaný zvířaty. Až do chvíle, než se v něm náhodou sám ocitl. V kouzelném světě Džútengai ale nejsou lidé příliš vítáni a celou zemí navíc zmítají nepokoje s nástupem nového panovníka. Chlapce se ujme osamělý medvědí válečník, aby ho uchránil nebezpečí v neznámém světě. Výjimečná filmová událost pro chytré děti (film uvádí- me v nedabované verzi s českými titulky), jejich rodiče, milovníky Japonska, japonské animace a jedinečných filmových zážitků.

Tento projekt jsme sledovali už delší dobu – od první ukázky na Berlinale 2015, přes několik schůzek se společností Gaumont, až ke čtení scénáře. Kluk v nás celou dobu vnitř- ně žil, ale stále jsme řešili otázky typu: budeme schopni utáhnout neevropský film?, Budeme moci film uvést bez dabingu?, Zvládneme se dohodnout s Gaumontem? Potom jsem film konečně viděl na loňském festivalu v Torontu a pochopil, že je jednoduše nadpozemský... Důvodů proti bylo ale stále příliš mnoho. Jenomže takový film vás nenechá. Naopak. Zraje ve vás, pracuje a jednotlivé strachy postupně odpadají. Koneckonců, hlavním tématem Kluka ve světě příšer je překonání strachu ze sebe samého. My jsme náš strach nakonec zvládli a hrdě představujeme tento výjimečný počin: anime pro diváky od 12 do 112 let; anime, které v českých kinech tak dlouho nebylo; anime, svými barvami, zvuky a významy doslova přetékající z plátna. Kluk ve světě příšer je archetypem i skvělou zábavou, bojovým uměním i poezií, klukem i zvířetem. Jsem rád, že jsme své strachy překonali, teď už je to na vás…

Jan Jílek, hlavní dramaturg AČFK


Autor: Kino Sebranice Publikováno 8. 4. 2016 13:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Cinema Czech 2016 – den druhý

Druhým dnem dnes pokračoval seminář Cinema Czech 2016 věnovaný nejmodernějším technologiím v oboru digitálního standardu DCI. Dnešek byl věnován otázce letních kin, vybavení kin sedačkami, projekčním plochám, rezervačním a vstupenkovým systémům a také velmi důležitým servisním smlouvám…

Na našem e-zinu jsme se letním kinům věnovali již řadu let a jsme přesvědčeni, že i když se jedná o omezený druh kulturního zařízení vzhledem ke klimatickým podmínkám, jde o velmi důležitá a divácky vyhledávaná kulturní zařízení. Jednotlivý integrátoři, ALTEI, AV MEDIA, Dcinema a Xreme Cinemas, představili svoje řešení.

Společnosti ALTEI a AV MEDIA seznámily přítomné s možností redigitalizace stálého kina a využití starého DCI projektoru na trvalé umístění v letním kině. Miloš Tourek z AV MEDIA připomněl tuto operaci v Klatovech, kde do stálého kina Šumava byl zakoupen nový projekční set se 4K rozlišením a původní 2K projekční set byl přesunut do nově zbudovaného letního kina. Z pronájmů projekční techniky byl představen projekt letního kina Riviera v Brně.

Richard Jejkal z ALTEI pro změnu představil letní kino ve Vlašimi, kam byl odkoupen použitý projektor Sony 4K z jednoho většího kina. A zároveň dvě letní kina na Smíchovském břehu Vltavy v Praze, Výletní kino a Prague Beach, kam se projekční sety každoročně zapůjčují.

Barco_DP4K-60L_Projektor.jpg

Kliknutím na obrázek se vám v novém okně spustí představení nejvýkonnějšího laserového projektoru Barco DP4K-60L přímo v projekční kabině CineStaru na Černém Mostě.

Vlajkovou lodí mezi letními kiny integrátorské společnosti ALTEI je pak letní kino v Jablonci nad Nisou, kam se přenáší na letní měsíce projekční technika ze stálého jabloneckého kina Junior a navíc je letní kino vybaveno vlastním 7.1 zvukovým systémem. Reprosoustavy JBL jsou v kině instalovány nastálo a musí odolávat jak klimatickým podmínkám, tak i potenciálním zlodějům. Reprosoustavy jsou instalovány v bezpečnostních klecích a napojeny na pult centrální ochrany. To se již vyplatilo, neboť byly zaznamenány již dva pokusy o jejich odcizení.

V Jablonci se musel vyřešit problém s dynamickým filmovým zvukem, který překračoval protihlukové limity. Integrátor použil vlastní modulační procesor ALTEI Trans Cinema vycházející ze systému pro televizní vysílání, kde se již nyní i ze zákona upravuje dynamická křivka reprodukovaného zvuku, a kompresory dbx proti vysokému akustickému tlaku. Dynamické špičky ruchů a hudby u akčních scén jsou stahovány zhruba na úroveň hlasitosti dialogů.

Ještě loni zákonné úpravy nastavovaly striktní hygienické normy, které po 22. hodině večerní v podstatě znemožňovaly v rezidenčních obytných částech jakoukoliv produkci na veřejných prostranstvích. Jak přítomné ale informoval předseda představenstva APK, Ondřej Šír, od 1. prosince 2015 je ale v platnosti nová zákonná úprava, která mění definici, při které hlasový projev fyzické osoby, zvuk z produkce hudby provozované ve venkovním prostoru a tedy i audiovizuální produkce ve venkovním prostoru nejsou považovány za hluk.

Zástupce společnosti Kinoexport přišel na seminář prezentovat svůj vlastní nový výrobní závod na výrobu sedadel pro všechna možná kulturní a veřejná zařízení. K této velké investici za 80 miliónů korun firmu donutily zkušenosti s některými subdodavateli, kteří nestíhali dodávat svoje zboží v dohodnutých termínech. S vlastní výrobou lze realizovat zakázku v termínu jen několika málo týdnů.

Sesterskou společnost integrátora Dcinema, D-stage, představil Michal Němec. Společnost se zaměřuje na projektování a realizaci multifunkčních zařízení, která mohou fungovat i jako kino. Jde o ideální řešení pro starší kulturní domy a například i sokolovny či orlovny na menších městech, kde se nevyplatí investice do monotématicky zaměřeného kinosálu nebo divadelního sálu. Podobné služby v projektování a výstavbě multifunkčních kulturních prostor nabízí i integrátor AV MEDIA.

Milan Nygrýn ze společnosti Ticketware odprezentoval poslední verzi původního systému pro rezervace a prodej vstupenek Cinemaware, který se z původního pouze vstupenkového systému rozrostl do komplexního systému pro celkovou podporu práce v kině. Pro diváky je k dispozici webové rozhraní pro počítače, tablety i mobily s programem kina, databází filmů a rezervacemi i s online prodejem vstupenek. Kinař využije systém k programování kina, podávání hlášení o počtu diváků i nově k propojení se systémem pro catering, který bude nejnověji ze zákona povinen odvádět informace do elektronické evidence tržeb. I toto již systém Cinemaware umožňuje.

Jan Fiala z AV MEDIA opět připomněl kinařům potřebu uzavření servisních smluv. Servisní smlouva zaručuje po vypršení záruky řešení vzniklého problému nebo poruchy do určitého časového intervalu od nahlášení události. AV MEDIA nabízí tři typy servisních smluv, DCI Bronze, DCI Silver a DCI Gold s cenami od 12 do 50 tisíc korun bez DPH ročně. Cena nabízí zvýhodněnou cenu profilaxe nebo slevu 5%, resp. 10% na práci při zásahu v kině a podobné slevy i za pronájem náhradního projekčního setu v případě dlouhodobější odstávky původního. Bližší informace podá integrátor a každý kinař si jistě vykalkuluje, jaký tip servisní smlouvy bude pro něj ten nejvýhodnější.

Thomas Scheer ze společnosti MECHANISCHE WEBEREI BOHEMIA s.r.o., The Screenfactory, specializující se na dodávku projekčních pláten všech druhů představil portfolio své firmy. A pak i horkou novinku, plátno Polar 3D 1,7, určené pro 3D polarizační projekci s odrazivostí 1,7 gain a s pozorovacím úhlem 36º.

Na závěr druhého dne byl v předpremiéře odpromítán zmíněným laserovým projektorem Barco DP4K-60L nový český film Polednice. Po výborně sestříhaném traileru, který si nezadá s trailery na hollywoodské trháky, měla většina přítomných kinařů ze samotného filmu spíše rozpačité dojmy. A ty nezpůsobilo ani odlišné barevné podání filmu laserovým projektorem, se kterými nesouhlasil přítomný kameraman filmu. Nechci nyní film hanět a připravovat jej o potenciální diváky. Do oficiální premiéry filmu zbývají sice dva týdny, ale osobně bych se přimluvil ještě k návštěvě střižny a prokrácení zejména úvodních velmi zdlouhavých třiceti minut. Ztráta celkové stopáže z 90 na 85 minut ještě podle mě nic neznamenala a celkovému tempu vyprávění příběhu filmu by to mohlo jenom pomoci.

 

Autor: Ondřej Beck 

http://www.digitalnikino.cz/node/885


Autor: Kino Sebranice Publikováno 25. 2. 2016 14:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Cinema Czech 2016 - den první

Dnes proběhl první den avízovaného dvoudenního semináře Cinema Czech 2016. Na jeho programu byla celá řada prezentací technických novinek integrátorů, filmových novinek distributorů a také trochu optimismu ze strany Státního fondu kinematografie.  

Ta špetka optimismu spočívala v navýšení letošního celkového rozpočtu Státního fondu kinematografie poprvé přímo ze státního rozpočtu, jak přišel poreferovat předseda rady Fondu, Petr Vítek. Díky tomu bude hlavně posílena podpora tvorby a zejména programy, které si kladou za cíl zvýšit jinak dosti diskutabilní kvalitu české filmové tvorby. Na technický rozvoj kin je letos vyčleněna celková částka 10 miliónů korun. K vyhlášení výzvy dojde v průběhu měsíce dubna a výsledky budou známy v červenci. 

Technických prezentací se ujali zástupci čtyřech největších integrátorských společností v Česku, abecence: ALTEI, AV MEDIA, Dcinema a Xtreme Cinemas.

Hlavní technickou novinkou letošního roku byly laserové zdroje projekčního světla. Kromě firmy Sony, která razí obchodní strategii, že na laser je v kinech stále ještě brzy a nadále nabízí projektory s klasickými lampami, začínají nabízet svá řešení všichni tři zbylí výrobci, Barco, Christie a NEC.

Hlavní atrakcí letošního Cinema Czech byl nejvýkonnější 6P laserový projektor firmy Barco s označením DP4K-60L, který jsme si již popsali v článku z 5. února. Naleznete jej zde...

O možnosti rozšíření projektorů Barco z řady C pro menší sály modrým laserem s fosforovým filtrem jsme se již zmínili na naší facebookové stránce v lednu. Rozšíření projektorů DP2K-15C a DP2K-20C o laserový modul s chladící jednotkou vyjde velmi hrubým odhadem asi na půl miliónů korun. Rozšiřující kity s modrým laserem a fosforovým filtrem budou k dispozici i pro řady B a S. Z řady L s 6P laserem budou k dispozici čtyři modely. Kromě nejvyššího DP4K-60L ještě DP4K s označeními 45L, 30L a 22L. Vždy se v označení jedná o desítky tisíc ANSI lumenů maximální možné svítivosti.

Xenon_laser.jpg

Porovnání projekce z projektoru z xenonovou lampou Christie CP2000SB vlevo a laserovým Barco DP4K-60L vpravo.

NEC už představil své modely loni, kdy bylo možné vidět v provozu i první malý laserový projektor s modrou laserovou diodou a fosforovým filtrem NEC NC1100L. V nabídce pokračuje i letos a portfolio se rozšířilo o nový model NEC NC1201L s modrým laserem a modely NC1040L a NC1440L s externími RGB laserovými zdroji. 

O laserových zdrojích do budoucna informoval i Andras Schmid se společnosti Christie, která nabízí v současné době externí 6P lasery pro nejvyšší modely CP4230. Tyto jsou momentálně k dispozici pouze pro specializované sály Dolby Cinema. Do budoucna se ale počítá i s běžnými sály a s kity s modrým laserem pro malé projektory do modelu CP2220. U modelů CP2220 a CP2230 bude Christie konečně nabízet možnost rozšíření na 4K rozlišení.

Na Cinema Czech 2016 byly odprezentovány i 3D zvukové formáty pro kina. Jednak Stefan Tiefenbrunner a pavel Štverák opět představili jediný systém postavený na tzv. zvukových objektech, Dolby ATMOS, o kterém jsme již psali na našem e-zinu v několika dřívějších článcích. 

Krzysztof René z Barco EU představil rozšířený model Barco AuroMAX, u kterého nový zvukový procesor IOSONO dokáže DSP módy rozšířit původní Auro 11.1 záznam do více zvukových kanálů, což vytváří iluzi podobnou ATMOSu. Michal Smolárik ze společnosti Audiomaster CZ představil procesor Lexicon QLI 32, který používá DSP módy k vytvoření iluze až 32 kanálového zvukového formátu z původního záznamu 5.1 či 7.1. Osobně musím říct, že s těmito systémy, které upravují původní zvukový mix zvukového mistra daného filmu, mám větší problém, neboť se podle mě jedná o cílené zasahování do původního autorského díla. 

V rámci sekce inspirativní projekty se představily dva. Jednak velmi úspěšná renovace i s digitalizací v kině Polná, která se mého názoru velmi povedla a zmíněné město získalo špičkové kulturní zařízení dimenzované přesně na svoje potřeby.

Druhým projektem pak byla dostavba Multifunkčního Centra Hlinsko, v rámci které vznikly dva sály. Větší divadelní a menší kinosál. Oba mají odsouvací hlediště s elevací, aby mohl vzniknout prostor pro plesy nebo jiné kulturní akce vyžadující horizontální hlediště. Podle mého názoru ale potřeba univerzálnosti za každou cenu menší kinosál dost degradovala. Zejména velmi malým projekčním plátnem, které se ani nenachází přesně v ose samotného sálu, ale v ose vysouvacího hlediště, takže je nepřirozeně na levé straně přední stěny utopené v černých maskách. 

Zítra seminář pokračuje druhým dnem...

 

Autor: Ondřej Beck

http://www.digitalnikino.cz/node/884


Autor: Kino Sebranice Publikováno 25. 2. 2016 14:20
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Prodejní výstava soudobé zahraniční filmové literatury – připravujeme

film_a_lit.jpgV prostorách Knihovny NFA bude vystaveno na 100 titulů novinek současné zahraniční literatury z oboru filmu a oral history. Knihy bude možné si i zakoupit za výhodné ceny. Návštěvníci výstavy budou moci vybrat a doporučit tituly do fondu KNFA a ovlivnit jeho skladbu. Kdy? Do svých diářů si poznamenejte termín akce: středa 16/03/2016 od 10.00 do 17.30 a čtvrtek 17/03/2016 dopoledne od 9.00 do 12.00 hodin.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 25. 2. 2016 14:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Cabaret Ponrepo popáté, tentokrát V MANÉŽI

Datum konání: 3. 3. 2016

Dalším vydáním Cabaretu Ponrepo, který proběhne 3. března 2016 v manéži kavárny Ponrepo, chceme vzdát hold veškerým formám živého umění, které si na nic nehrají, ale riskují před diváky vše – včetně trapnosti, pádu a pískotu davu. To jsou veličiny, které v nás rezonují, a proto Vám předložíme barevný vějíř nabitý komikou, akrobacií, drezurou a všelijakými čísly, při kterých nebudeme riskovat pouze svou dobrou pověst.
Dobrovolnický soubor Cabaretu Ponrepo zve také umělce z řad diváků, aby svým umem – lehce i těžce bizarním – přispěli do kabaretně-cirkusové estrády, která se na Vás počátkem jara chystá.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 2. 2016 22:12
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

CINEMA CZECH 2016

Datum konání: 23. 2. 2016 - 24. 2. 2016

cinemaczech.jpgVážené kolegyně, vážení kolegové,
zveme Vás na setkání DIGITAL CINEMA CZECH, pro který jsme se ve spolupráci s UFD a UDK, stali pro tento rok partnery.

Na setkání se dozvíte o nových technologiích pro kina, distribuční společnosti představí filmové novinky a kolegové předvedou úspěšné realizované projekty.

Členové APK mají na akci vstup zdarma (pro členy APK platební údaje po zaškrtnutí políčka zmizí).


Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 2. 2016 21:18
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1

rect4335-44.png

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

Letní kino Sebranice - červenec 2016

rect4335-44.png

rect4335-44.pngDisdata.jpg

rect4335-44.pnglogo-capsa-bile-pozadi.png

rect4335-44.png

unnamed.png