Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


rect4335-4.png

Štítky:
Novější 1 3

Osm hrozných - 70mm verze v Krnově

18/6/2016 - 18/6/2016
Krnov

Sobota 18. 6. jen v 17:00 hod., kino Mír 70 
7OMM Road Show

1449265774.jpgUSA 2015 – Osmý film Quentina Tarantina - Děj The Hateful Eight nás zavede do doby několik let po Občanské válce. V krajině zasněženého Wyomingu se střetne skupina hlavních hrdinů - dva soutěžící lovci odměn, vojenský zběh a vězeňkyně. Napětí začíná stoupat, každý má své tajemství a zbraně.

Mládeži do 15 let nepřístupný. 187 min. + přestávka
Vstupné: 140,- Kč


Autor: Kino Sebranice Publikováno 8. 6. 2016 20:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Kinosedačky D-BOX poprvé na Blízkém východě

D-BOX_Final_Installation.jpgV posledních letech je hodně slyšet o jihokorejské společnosti CJ 4DPLEX, která pracuje na expanzi 4DX kinosálů po celém světě, ale v kinech roste také počet pohyblivých sedaček kanadské společnosti D-BOX, soustředěné zatím hlavně na ohromný severoamerický trh. Na jaře přibyly desítky kinosálů ve Spojených státech, naposledy čtrnáct v Texasu a deset v Kalifornii, s nimiž se počet instalací (a závazných objednávek) dostal na sto sedmdesát. V květnu však otevřelo také první kino na Blízkém východě. Kdo však bude tipovat některý z bohatých arabských emirátů, neuhádne.

Dvě stě šedesát pohyblivých sedaček D-BOX má velký sál multikina The Diamond Cinema Citystars v egyptské Káhiře, které patří do největšího tamního řetězce Citystars. Aktuálně jde o největší počet sedaček na světě v jediném kinosále, který je navíc vybavený 3D ozvučením Dolby Atmos a blíže nespecifikovaným laserovým projektorem. Egypt drží s technologií D-BOX primát nejenom na Blízkém východě, ale také v Africe, kam patří geograficky.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 7. 6. 2016 19:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Čechy v kině zajímá, co je za zrcadlem. Nejvíce do kina chodí na novou Alenku v říši divů

9383fe9b373bb6f5bf04343e8c11_base.pngNové filmové zpracování Alenky v říši divů: Za zrcadlem zůstává v čele tabulky víkendové návštěvnosti tuzemských kin. Snímek režiséra Jamese Bobina o nebezpečné cestě, během které musí Alenka zachránit potrhlého Kloboučníka, za dva týdny navštívilo přes 66 tisíc diváků. Na druhém místě vstoupily Želvy Ninja 2, které o víkendu navštívilo přes 16 tisíc diváků. Další animovaný snímek Angry Birds ve filmu je třetí. Na čtvrtém místě je další novinka, americká komedie Správní chlapi, která během premiérového víkendu přilákala více než 10 tisíc lidí. Na páté místo ze třetího klesl snímek z komiksové série X-Men, tentokrát s přízviskem Apokalypsa. Celkem ho však navštívilo přes 75 tisíc diváků.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 7. 6. 2016 19:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Japonský víkend s Klukem ve světě příšer se povedl

img-3278.jpgPrvní májový víkend v kině Bio Oko anime snímku Kluk ve světě příšer. Mimo projekcí filmu jsme se díky výzdobě, diskusi, slam poetry i filmbrunchi přesunuli myslí, srdcem i smíchem do Japonska. Na to, jak se to povedlo, se můžete podívat ve fotogalerii. Věříme, že tato akce nebyla akcí podobného rázu poslední a že se snad brzy opět někde sejdeme a oslavíme nový distribuční počin minimálně se stejnou vervou.

Středeční premiéra anime Kluk ve světě příšer proměnila na pár hodin pražské kino Aero v japonskou oázu. Hosté byli obklopeni tradiční výzdobou, mohli ochutnat několik druhů výborného sushi, ale především... Mohli po dlouhých patnácti letech zhlédnout anime snímek v kině.
Kluk ve světě příšer je příběh o důležitosti rodiny, lásky i cti a vyniká fascinujícím mistrovstvím animace japonského režiséra Mamoru Hosody. Do kin jej od 5. května 2016 uvádí Asociace českých filmových klubů.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 5. 2016 22:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Anime po 15 letech v kinech, snímek Kluk ve světě příšer

 

acfk.jpg

kvsp.jpg

První květnová středa patřila premiéře filmu Kluk ve světě příšer režiséra Mamoru Hosody. Jedná se o anime, specifický žánr japonské animace, který se v české distribuci objevuje po patnácti letech. Film do kin uvádí od
5. 5. 2016 Asociace českých filmových klubů.

Kluk ve světě příšer (v originálu Bakemono no ko) je příběh o důležitosti rodiny, lásky i cti
a vyniká fascinujícím mistrovstvím ani­mace japonského režiséra Mamoru Hosody. Devítiletý Kjúta je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně věcí o životě ještě neví a neměl dosud ani tušení o tom, že vedle reálného světa existuje ještě skrytý fantazijní svět obývaný zvířaty.

Až do chvíle, než se v něm náhodou sám ocitl. V kouzelném světě Džútengai ale nejsou lidé příliš vítáni a celou zemí navíc zmítají nepokoje s nástupem nového panovníka. Chlapce se ujme osamělý medvědí válečník, aby ho uchránil před nebezpečím v neznámém světě. Výjimečná filmová událost pro chytré děti (film uvádí­me v nedabované verzi s českými titulky s doporučenou návštěvností od 12 let), jejich rodiče, milovníky Japonska, japonské animace a jedinečných filmových zážitků.

 

Patronem filmu je Vladimir 518, jeden z nejdéle působících rapperů na české hip hopové scéně, ilustrátor a komiksový výtvarník. Je fanouškem anime žánru a zmiňovaný film jej velmi oslovil zejména proto, že: „… je to jeden z těch fantastických zážitků, kde se míchá tradiční stylizace s aktuální formou, děj obsahuje magičnost i hravost, to vše zároveň s hlubším podtextem. Celý film je jedna velká vizuální orgie, kterou moc doporučuju.“

 

Při vytváření světa příšer se režisér inspiroval japonskými a čínskými legendami. „…chtěl jsem vytvořit svět bytostí, které, vzhle­dem k tomu, že nejsou lidé, mohou náš svět posuzovat nezaujatě, zvnějšku. Takový pohled je hrozně důležitý. Často si ani neuvědomujeme, jak podivné jsou některé věci v našich životech, které jsme už přijali jako samo­zřejmé. Myslím tím hlavně různá omezení, společenské konvence a nesvobodu,“ uvádí Hosoda.

 


Autor: Kino Sebranice Publikováno 10. 5. 2016 22:13
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Ikarie XB1 se představí v Cannes

000483-p1agrq49jsml61qrf97018l71ntb.jpgIkarie XB 1 je prvním zástupcem české kinematografie v historii, který byl vybrán do sekce Cannes Classics. Ikarie XB 1 se tak vrací na plátna kin v exkluzivní společnosti nejzdařilejších digitálně restaurovaných filmů z celého světa. V sekci Cannes Classics jsou od roku 2004 promítány filmy velkých tvůrců světové kinematografie, úspěšné hity uplynulých dekád.

„Uchvátila nás síla této neobvyklé cesty do vesmíru – výpravy, na níž se vydala naše mysl i naše smysly. Úžasná hudba i zvukový design v kombinaci s rafinovaným využitím úhlů pohledu kamery jsou hlubokou reflexí lidské duše. Kromě toho i kvalita restaurátorské práce je vysoká a vyznačuje se respektem k historicky významným stopám filmového média,” konstatoval Gérald Duchaussoy, koordinátor sekce Cannes Classics na MFF Cannes.

Hynek Bočan, pomocný režisér na Ikarii XB 1: „Jsem moc rád, že se film digitalizoval – restaurovanou verzi jsem viděl a jsem s ní velmi spokojen, jediná škoda je, že se toho nedožil Jindřich Polák ani Jan Kališ.”


Autor: Kino Sebranice Publikováno 25. 4. 2016 22:38
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Projekty v oblasti technického rozvoje a modernizace kinematografie 2016

Image.jpg

Státní fond kinematografie zveřejnil 31.1.2016 Krátkodobou koncepci na rok 2016jejíž součástí je okruh Projekty v oblasti technického rozvoje a modernizace, kde je možné žádat na modernizaci kin.

Ve výzvě, která bude vyhlášena v dubnu 2016 a rozhodnuta v červenci 2016 je alokovaná částka 10 milionů korun. Na prezentaci 19.2.2016 v kině Světozor bylo sděleno, že konkrétní detaily výzvy budou co nejdříve upřesněny, ale Rada chce nadále podporovat digitalizaci dle DCI, ale zároveň v této výzvě umožní žádosti na modernizaci kin, která byla v posledních letech z důvodu priority digitalizace pozastavena. 

Text Krátkodobé koncepce k tomuto okruhu:

 

4. Projekt v oblasti technického rozvoje a modernizace kinematografie

Kina jsou klíčovým místem pro distribuci filmových děl a jejich zpřístupnění široké veřejnosti. Cílem je proto udržení co největší sítě kin a podpora jejich přechodu na digitální technologii, modernizaci a obecně zvyšování diváckého komfortu při návštěvě kina.

Po delším období, kdy se podpora Fondu věnovala pouze digitalizaci kin, se Rada vrací zpět k podpoře modernizace kin a k podpoře takových projektů, které slouží rozvoji kina a jeho provozu (např. vybavení novými sedačkami, pokladní a rezervační systémy apod.)

V roce 2016 bude vypsána jedna výzva, ve které bude možnost žádat na všechny tyto projekty.

Výzva je načasována tak, aby výsledek byl znám v době̌ , kdy provozovatelé kin, velmi často obce a jejich příspěvkové organizace, připravují́ rozpočty na další́ rok a mohly tak začlenit digitalizaci a modernizaci místního kina do svých finančních plánů.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 12. 4. 2016 21:08
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Semináře Kino 2016 a vzdělávání filmových profesionálů na DEF

Již tradiční seminář pro kinaře a filmové profesionály se bude konat ve čtvrtek 14. 4. 2016 (10-14h) v Kině Světozor (Vodičkova 41)
Na semináři se představí zajímavé projekty provozovatelů kin, filmových festivalů, projekty práce s publikem a filmové výchovy vhodné pro kina. Pořadatelé shrnou kinostatistiky roku 2015 a uvedou další informace užitečné nejen pro provozovatele kin.

Srdečně Vás zveme na 2 semináře, které spolupořádáme s festivalem Dny evropského filmu (7. - 14. 4. 2016).

KINO 2016

Již tradiční seminář pro kinaře a filmové profesionály se bude konat ve čtvrtek 14. 4. 2016 (10-14h) v Kině Světozor (Vodičkova 41)
Na semináři se představí zajímavé projekty provozovatelů kin, filmových festivalů, projekty práce s publikem a filmové výchovy vhodné pro kina. Pořadatelé shrnou kinostatistiky roku 2015 a uvedou další informace užitečné nejen pro provozovatele kin.

Vzdělávání filmových profesionálů

Panel pro filmové profesionály se bude konat v pondělí 11. 4. 2016 (10-13h) v Galerii Langhans (Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37).
Cílem panelu je motivovat profesionály k dalšímu vzdělávání a zvýšit povědomí o vzdělávacích programech. Kromě prezentací vzdělávacích projektů nebude chybět ani důležitá osobní zkušenost a zhodnocení workshopů jejich absolventy.

Účast na seminářích potvrďte na email media@kreativnievropa.cz.

Podrobný program bude k dispozici v nejbližší době. 


Autor: Kino Sebranice Publikováno 12. 4. 2016 21:07
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V květnu zahájí kino Slavia ve Stříbře ve standardu DCI

film.jpg

Uplynulý týden byla dokončena aprobace kinoserveru pro městské kino Slavia ve Stříbře. Kino se tak stane v pořadí 213. zdigitalizovaným malým kinem ve standardu DCI v České republice a 257. kinem v součtu i s počtem multiplexů. Samotný sál má pak pořadové číslo 468. Program kina zatím ještě není znám. Představení budou zahájena v květnu.

Integrátor kina, společnost DCinema s.r.o., vybavil sál velmi oblíbeným malým projektorem NEC NC900C-A s integrovaným kinoserverem ve formě mediabloku NEC NP-90MS01. Obliba tohoto setu pro malá kina s velikostí plátna do 9,5 metrů šířky stále trvá pro jeho velmi příznivou cenu i celkovou energetickou nenáročnost na samotný provoz. Nevýhodou je pak poněkud nižší kontrastní poměr 1600:1, který snižuje výslednou barevnou hloubku promítaného obrazu.

Ve Stříbře sice nebudou diváci potřebovat 3D brýle na 3D projekce, ale užijí si zvuk v 7.1 zvukových kanálech kompatibilních s formátem Dolby Surround 7.1.

Relevantní odkazy: 


Oficiální webové stránky kina Slavia ve Stříbře
Tabulka kin standardu DCI v Česku
Mapa Google všech kin standardu DCI v Česku


Autor: Kino Sebranice Publikováno 12. 4. 2016 21:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

AČFK: Kluk ve světě příšer

newsletter_acfk-kluk-ve-svete-priser.jpg

Anime, specifický žánr japonské animace, se v českých kinech objevuje po dlouhých letech. Příběh o důležitosti rodiny, lásky a cti vyniká fascinujícím mistrovstvím animace japonského režiséra Mamoru Hosody. Devítiletý Kjúta je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně věcí o životě ještě neví a neměl dosud ani tušení o tom, že vedle reálného světa existuje ještě skrytý fantazijní svět obývaný zvířaty. Až do chvíle, než se v něm náhodou sám ocitl. V kouzelném světě Džútengai ale nejsou lidé příliš vítáni a celou zemí navíc zmítají nepokoje s nástupem nového panovníka. Chlapce se ujme osamělý medvědí válečník, aby ho uchránil nebezpečí v neznámém světě. Výjimečná filmová událost pro chytré děti (film uvádí- me v nedabované verzi s českými titulky), jejich rodiče, milovníky Japonska, japonské animace a jedinečných filmových zážitků.

Tento projekt jsme sledovali už delší dobu – od první ukázky na Berlinale 2015, přes několik schůzek se společností Gaumont, až ke čtení scénáře. Kluk v nás celou dobu vnitř- ně žil, ale stále jsme řešili otázky typu: budeme schopni utáhnout neevropský film?, Budeme moci film uvést bez dabingu?, Zvládneme se dohodnout s Gaumontem? Potom jsem film konečně viděl na loňském festivalu v Torontu a pochopil, že je jednoduše nadpozemský... Důvodů proti bylo ale stále příliš mnoho. Jenomže takový film vás nenechá. Naopak. Zraje ve vás, pracuje a jednotlivé strachy postupně odpadají. Koneckonců, hlavním tématem Kluka ve světě příšer je překonání strachu ze sebe samého. My jsme náš strach nakonec zvládli a hrdě představujeme tento výjimečný počin: anime pro diváky od 12 do 112 let; anime, které v českých kinech tak dlouho nebylo; anime, svými barvami, zvuky a významy doslova přetékající z plátna. Kluk ve světě příšer je archetypem i skvělou zábavou, bojovým uměním i poezií, klukem i zvířetem. Jsem rád, že jsme své strachy překonali, teď už je to na vás…

Jan Jílek, hlavní dramaturg AČFK


Autor: Kino Sebranice Publikováno 8. 4. 2016 13:15
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novější 1 3

rect4335-44.png

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

Letní kino Sebranice - červenec 2016

rect4335-44.png

rect4335-44.pngDisdata.jpg

rect4335-44.pnglogo-capsa-bile-pozadi.png

rect4335-44.png

unnamed.png