Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


rect4335-4.png

Štítky:
2 Starší

Soutěž FILMOVÉ NADACE 2016

filmova_nadace_logo_s500.jpg

Obdobně jako v minulých ročnících jsou přijímány do soutěže žádosti autorů - fyzických osob s trvalým bydlištěm v ČR, založené na scénáři, u kterého do data uzávěrky nebyla zahájena realizace. Termín pro podání žádostí v elektronické podobě je nejdéle do 28. února 2016.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na tiskové konferenci během 51. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se letos koná od 1. do 9. července.

Veškeré informace, Pravidla pro poskytování nadačních příspěvků a formulář žádosti naleznete na stránkách www.filmovanadace.cz v sekciInformace pro žadatele. Na stránkách také naleznete profesní charakteristiky členů výboru, kteří zaslaná díla hodnotí.

 

http://ufd.cz/soutez-filmove-nadace-2016


Autor: Kino Sebranice Publikováno 30. 1. 2016 22:52
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Padesátka. Premiéru filmu bude hostit Velké kino

Datum konání: 24. 12. 2015

Zlín – Velké kino bude místem premiéry nového českého filmu Padesátka. Režijní debut známého herce Vojty Kotka uvidí první diváci v pondělí 14. prosince. První představení se uskuteční v 17:30, druhé ve 20 hodin.

„Potěšilo nás, že si tvůrci Padesátky vybrali za místo premiéry právě Zlín. Je skvělé vědět, že jsme v republice stále vnímaní jako filmové město,“ prohlásil náměstek primátora Dalibor Stříbný.

Padesátku tvůrci označují za horskou komedii. Divákům nabídne skvostné herecké obsazení, těšit se mohou například na Jakuba Prachaře, Marka Taclíka, Ondřeje Pavelku, Jiřího Mádla, Terezu Voříškovou, Vilmu Cibulkovou nebo Oldřicha Kaisera.

Zlínské premiéry se řada protagonistů včetně režiséra Vojtěcha Kotka osobně zúčastní. Podrobnosti a další informace nawww.slevici.cz/padesatka.

Premiéra filmu se uskuteční za technické podpory Odboru kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína.

 


Autor: Kino Sebranice Publikováno 16. 12. 2015 22:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Hranice filmu 2015

Datum konání: 12. 12. 2015 - 13. 12. 2015

HRANICE FILMU: Pozvánka na nevšední výlet za hranu dokumentárního filmu

 
 

Měsíc po ukončení 19. ročníku ji.hlavského festivalu jsme pro vás připravili víkendový workshop Hranice filmu - sérii přednášek, filmových ukázek a diskusí se zajímavými hosty.

Hranice mezi dokumentárním a hraným filmem byla vždy rozostřená. Zatímco hraný film se přímo dotýká reality, dokumentární film se naopak často obrací k inscenaci. Zveme vás tuto hranici blíže prozkoumat...

Naši pečlivě vybraní hosté vás provedou 120 lety dokumentu (během 120 minut!), úžasným světem experimentálního filmu, představí fenomény docusoapů a reality show, stejně jako další nové televizní a filmové formáty.

Letošními průvodci po hranicích filmu budou Vít Janeček, Andrea Slováková, Drahomíra Vihanová, Milan Kruml, Vít Klusák, Ivana Pauerová Miloševičová, Ivo Bystřičan a další.

Workshop Hranice filmu, který pořádá Centrum dokumentárního filmu ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava, se koná v kinosále pražské FAMU o víkendu 12.-13. prosince 2015. Podrobný program najdete nawww.hranicefilmu.cz.

Přijďte diskutovat o tom, co je hrané a co skutečné a pohlédněte na realitu z různých perspektiv. Účastníci workshopu dostanou navíc přístup do jedinečného výběrového portálu více než 1300 autorských filmů na DAFilms.cz.

Cena za celý program Hranice filmu: 1.500 Kč

Sleva pro studenty, učitele, členy Centra dokumentárního filmu a všechny akreditované návštěvníky a hosty letošního MFDF Ji.hlava: 750 Kč

Všichni účastníci dostanou také:
+30 denní přístup na DAFilms.cz
+Členství v Centru dokumentárního filmu (CDF) s roční platností
+Certifikát za účast na workshopu Hranice filmu
+20% slevu do Dok.obchodu

*Pro DOC.MANY (věrné přispěvatele MFDF Ji.hlava) je vstup zdarma

Místo konání: 
Kinosál FAMU (Smetanovo nábřeží 2, Praha 1)
Uzávěrka přihlášek: → 10. 12. 2015

Přihlášky zde: FORMULÁŘ / PŘIHLÁŠKA NA HRANICE FILMU 2015

Kontakt: hranicefilmu@c-d-f.cz 

Událost na FB zde 

www.hranicefilmu.cz

Realizováno za podpory Státního fondu kinematografie, Statutárního města Jihlava a Kraje Vysočina.
Partnery projektu jsou Doc Alliance Films a FAMU.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 2. 12. 2015 15:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vánoční koncert tří tenorů

Datum konání: 1. 12. 2015 - 31. 12. 2015

Žánr: Koncert - záznam

Záznam koncertu: Vídeň 1999

Délka: 1 hod 21 minut

Přístupný

Digitálně zrestaurovaný záznam Vánočního koncertu tří nejoblíbenějších tenorů na světě. Zazní světozná- mé Vánočení písně jako Carol of the Drum (The Little Drummer Boy), Ave Maria Dolce Maria - Brahms Wiegenlied, Jingle Bells, Children of Christmas - La Virgen Lava Pañales - I’ll Be Home for Christmas, Adeste Fideles Cantique de Noël (O Holy Night), Amazing Grace, Felize Navidad, Silent Night, Pregària (El Cant De L’Amina A La Verge), Dormi Oh Bambino - Happy Christmas/War is Over a další. Hraje Ví- deňský Symfonický Orchesrt, který řídí Steven Mercurio. Společně s Luciano Pavarotti, Plácido Domingo, José Carrerasem vystoupí dětský pěvecký sbor Gumpoldskirchner Spatzen.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 29. 11. 2015 20:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V rámci projektu Scope100 vyberou film do kinodistribuce sami diváci

Individuální zájemci o členství se nyní mohou přihlásit vyplněním dotazníku na webových stránkách www.scope100.cz. Ideálním kandidátem je každý se zájmem o artový film a dostatečnou znalostí angličtiny. Vybraní aktivní účastníci projektu se mohou těšit na možnost zapojit se do výběru vítězného filmu a následně se podílet na tvorbě distribuční a marketingové kampaně k filmu, i na zajímavou odměnu. Nábor členů se uskuteční během listopadu 2015, výběr filmů pak v průběhu prosince 2015 a ledna 2016. O vítězi projektu by mělo být jasno na přelomu února a března, do kin pak vítězný snímek vstoupí během léta 2016.

Paralelně Scope100 probíhá v Polsku, Rakousku, Maďarsku, Norsku a Belgii, ve spolupráci s platformou Festival Scope a za finanční podpory programu Creative Europe. Jedná se o originální projekt, který v dosud nepoznané míře navazuje aktivní a vzájemně prospěšnou interakci mezi publikem a filmovými distributory.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 22. 11. 2015 18:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Mezinárodní filmový festival Benátky 2015

Zlatého lva za nejlepší film si odváží drama Desde allá (Zdaleka) venezuelského režiséra Lorenza Vigase.  Snímek Marguerite, na jehož výrobě se podílela Česká republika, nezískal v konkurenci dalších 20 soutěžních titulů žádnou hlavní cenu, obdržel ale vedlejší ocenění P. Nazareno Taddei Award.

Vítězný venezuelsko-mexický film vypráví o neobvyklém vztahu mezi padesátiletým mužem a mladíkem z ulice.

Stříbrného lva za nejlepší režii získal Argentinec Pablo Trapero s krimi El Clan (Klan). Velkou cenu poroty si z nejstaršího filmového festivalu světa odvážejí režiséři animovaného snímku Anomalisa Charlie Kaufman a Duke Johnson. Nejlepším hercem byl jmenován Francouz Fabrice Luchini za roli ve snímku L'Hermine (Hranostaj), kde hraje soudce potkávajícího svou bývalou lásku. Režisér a scénárista tohoto snímku Christian Vincent si odnesl ocenění za nejlepší scénář. Italka Valeria Golinová získala ocenění pro nejlepší herečku za výkon v experimentálním rodinném dramatu Per amor vostro, ve kterém ztvárnila osudem zkoušenou Neapolitánku.

Mezi 21 soutěžními filmy byl i snímek Marguerite, na jehož výrobě se podílela Česká republika. Film, který natočil Francouz Xavier Giannoli, je inspirován životem operní pěvkyně Florence Fosterové Jenkinsové. Snímek se loni natáčel mimo jiné v Praze, která tak suplovala Paříž. Na benátské přehlídce získal cenu P. Nazareno Taddei Award, která byla pojmenována po otci Nazarenovi Taddeiovi (1920-2006), jezuitském knězi, jenž byl rovněž významným italským lingvistou a publicistou.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 9. 10. 2015 21:26
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

2 Starší

rect4335-44.png

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

Letní kino Sebranice - červenec 2016

rect4335-44.png

rect4335-44.pngDisdata.jpg

rect4335-44.pnglogo-capsa-bile-pozadi.png

rect4335-44.png

unnamed.png