Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


rect4335-4.png

Štítky:
Soutěž FILMOVÉ NADACE 2016

filmova_nadace_logo_s500.jpg

Obdobně jako v minulých ročnících jsou přijímány do soutěže žádosti autorů - fyzických osob s trvalým bydlištěm v ČR, založené na scénáři, u kterého do data uzávěrky nebyla zahájena realizace. Termín pro podání žádostí v elektronické podobě je nejdéle do 28. února 2016.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na tiskové konferenci během 51. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se letos koná od 1. do 9. července.

Veškeré informace, Pravidla pro poskytování nadačních příspěvků a formulář žádosti naleznete na stránkách www.filmovanadace.cz v sekciInformace pro žadatele. Na stránkách také naleznete profesní charakteristiky členů výboru, kteří zaslaná díla hodnotí.

 

http://ufd.cz/soutez-filmove-nadace-2016


Autor: Kino Sebranice Publikováno 30. 1. 2016 22:52
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Tři oříšky pro Popelku s Václavem Vorlíčkem

Do kin se vracejí Tři oříšky pro Popelku. Během procesu digitálního restaurování filmu jsme požádali o konzultaci pana režiséra Vorlíčka a z jeho návštěv jsme pro vás připravili blog. Přečíst si jej můžete zde.

Informace o Popelce a dalších digitálně restaurovaných filmech pak najdete na stránkách www.zpetvkinech.cz.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 19. 12. 2015 12:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Padesátka. Premiéru filmu bude hostit Velké kino

Datum konání: 24. 12. 2015

Zlín – Velké kino bude místem premiéry nového českého filmu Padesátka. Režijní debut známého herce Vojty Kotka uvidí první diváci v pondělí 14. prosince. První představení se uskuteční v 17:30, druhé ve 20 hodin.

„Potěšilo nás, že si tvůrci Padesátky vybrali za místo premiéry právě Zlín. Je skvělé vědět, že jsme v republice stále vnímaní jako filmové město,“ prohlásil náměstek primátora Dalibor Stříbný.

Padesátku tvůrci označují za horskou komedii. Divákům nabídne skvostné herecké obsazení, těšit se mohou například na Jakuba Prachaře, Marka Taclíka, Ondřeje Pavelku, Jiřího Mádla, Terezu Voříškovou, Vilmu Cibulkovou nebo Oldřicha Kaisera.

Zlínské premiéry se řada protagonistů včetně režiséra Vojtěcha Kotka osobně zúčastní. Podrobnosti a další informace nawww.slevici.cz/padesatka.

Premiéra filmu se uskuteční za technické podpory Odboru kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína.

 


Autor: Kino Sebranice Publikováno 16. 12. 2015 22:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rozšiřujeme distribuční nabídku animovaných filmů pro děti

Blíží se sváteční čas, tedy období, kdy do kina migrují i ti nejmenší z nejmenších. Za tímto účelem jsme pro vás pečlivě složili sérii animovaných pásem, která je možné snadno programovat na základě bnašich věkových doporučení. Naleznete zde filmy od předních českých tvůrců jakými jsou Břetislav Pojar, Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Jiří Brdečka, Václav Bedřich, ad.. Součástí nabídky je také tematické pásmo vánočních pohádek.

http://nfa.cz/cz/obchod-a-distribuce/distribuce-v-cr/animovana-pasma-pro-deti/


Autor: Kino Sebranice Publikováno 16. 12. 2015 22:03
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Český lev nově ocení televizní tvorbu

Novinkou 23. ročníku Českého lva je udílení cen za televizní tvorbu, která je zastoupena ve třech kategoriích. Tvůrci mají možnost získat ocenění za Nejlepší televizní film nebo minisérii, Nejlepší dramatický televizní seriál a Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál.

Nově byla zavedena zvláštní kategorie Mimořádný počin v oblasti audiovize.  


Autor: Kino Sebranice Publikováno 16. 12. 2015 22:01
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Hranice filmu 2015

Datum konání: 12. 12. 2015 - 13. 12. 2015

HRANICE FILMU: Pozvánka na nevšední výlet za hranu dokumentárního filmu

 
 

Měsíc po ukončení 19. ročníku ji.hlavského festivalu jsme pro vás připravili víkendový workshop Hranice filmu - sérii přednášek, filmových ukázek a diskusí se zajímavými hosty.

Hranice mezi dokumentárním a hraným filmem byla vždy rozostřená. Zatímco hraný film se přímo dotýká reality, dokumentární film se naopak často obrací k inscenaci. Zveme vás tuto hranici blíže prozkoumat...

Naši pečlivě vybraní hosté vás provedou 120 lety dokumentu (během 120 minut!), úžasným světem experimentálního filmu, představí fenomény docusoapů a reality show, stejně jako další nové televizní a filmové formáty.

Letošními průvodci po hranicích filmu budou Vít Janeček, Andrea Slováková, Drahomíra Vihanová, Milan Kruml, Vít Klusák, Ivana Pauerová Miloševičová, Ivo Bystřičan a další.

Workshop Hranice filmu, který pořádá Centrum dokumentárního filmu ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava, se koná v kinosále pražské FAMU o víkendu 12.-13. prosince 2015. Podrobný program najdete nawww.hranicefilmu.cz.

Přijďte diskutovat o tom, co je hrané a co skutečné a pohlédněte na realitu z různých perspektiv. Účastníci workshopu dostanou navíc přístup do jedinečného výběrového portálu více než 1300 autorských filmů na DAFilms.cz.

Cena za celý program Hranice filmu: 1.500 Kč

Sleva pro studenty, učitele, členy Centra dokumentárního filmu a všechny akreditované návštěvníky a hosty letošního MFDF Ji.hlava: 750 Kč

Všichni účastníci dostanou také:
+30 denní přístup na DAFilms.cz
+Členství v Centru dokumentárního filmu (CDF) s roční platností
+Certifikát za účast na workshopu Hranice filmu
+20% slevu do Dok.obchodu

*Pro DOC.MANY (věrné přispěvatele MFDF Ji.hlava) je vstup zdarma

Místo konání: 
Kinosál FAMU (Smetanovo nábřeží 2, Praha 1)
Uzávěrka přihlášek: → 10. 12. 2015

Přihlášky zde: FORMULÁŘ / PŘIHLÁŠKA NA HRANICE FILMU 2015

Kontakt: hranicefilmu@c-d-f.cz 

Událost na FB zde 

www.hranicefilmu.cz

Realizováno za podpory Státního fondu kinematografie, Statutárního města Jihlava a Kraje Vysočina.
Partnery projektu jsou Doc Alliance Films a FAMU.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 2. 12. 2015 15:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Vánoční koncert tří tenorů

Datum konání: 1. 12. 2015 - 31. 12. 2015

Žánr: Koncert - záznam

Záznam koncertu: Vídeň 1999

Délka: 1 hod 21 minut

Přístupný

Digitálně zrestaurovaný záznam Vánočního koncertu tří nejoblíbenějších tenorů na světě. Zazní světozná- mé Vánočení písně jako Carol of the Drum (The Little Drummer Boy), Ave Maria Dolce Maria - Brahms Wiegenlied, Jingle Bells, Children of Christmas - La Virgen Lava Pañales - I’ll Be Home for Christmas, Adeste Fideles Cantique de Noël (O Holy Night), Amazing Grace, Felize Navidad, Silent Night, Pregària (El Cant De L’Amina A La Verge), Dormi Oh Bambino - Happy Christmas/War is Over a další. Hraje Ví- deňský Symfonický Orchesrt, který řídí Steven Mercurio. Společně s Luciano Pavarotti, Plácido Domingo, José Carrerasem vystoupí dětský pěvecký sbor Gumpoldskirchner Spatzen.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 29. 11. 2015 20:17
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Chaplinovská nadílka v Ponrepu

Datum konání: 7. 12. 2015

Do českých kin se Chaplinovy rané filmy z angažmá u Essanay vracely v nejrůznější podobě po celé dvacáté století a jedinečná kolekce NFA tuto rozmanitost (i co se týká případných ozvučení) vcelku věrně dokumentuje. Jedna kapitola z dlouhé historie, která ještě čeká na zpracování, bude zde poprvé veřejně prezentována. Třetí večer Chaplinových filmů z roku 1915 se uskuteční 7. prosince v 17:30.

Rychlost závratného vzestupu Chaplinovy popularity je fenomén, který se takto v celé pozdější historii filmu už u žádného jiného herce nezopakoval. Druhého února roku 1914 se na plátně objevil poprvé a záhy v rychlém sledu vystoupil v celé sérii krátkých komedií Macka Sennetta. Když v létě téhož roku vyjednávají o prodloužení smlouvy u firmy Keystone, může už Chaplin na základě neukojitelné poptávky kinařů po snímcích s postavou tuláka sebevědomě požadovat vyšší honorář, než má jeho šéf. K dohodě nedojde a Chaplin podepisuje 14. listopadu 1914 smlouvu se společností Essanay. Zatímco u Sennetta byl nucen absolvovat 35 krátkých filmů za jediný rok, u Essanay bude mít na přípravu podstatně více času; do roka jich měl podle smlouvy natočit patnáct, fakticky jich vytvoří čtrnáct – za rok a půl, všechny ve vlastní režii. Vynaložená péče nese ovoce, vznikají první klasické tituly jako Chaplin tulákem (The Tramp), do překotného sledu gagů se poprvé dostávají melancholičtější tóny. Nemalou zásluhu na tom má skutečnost, že Chaplin objevil svou ideální partnerku. Ušlechtilá a půvabná múza (nikoli ženský komik, jímž byla Mabel Normandová) se jmenuje Edna Purvianceová a svému režisérovi zůstane věrná i po odchodu k jiným firmám, aby se jím nakonec nechala proměnit v dramatickou herečku.

http://nfa.cz/cz/kino-ponrepo/program/?d=12-2015#d7-s1-f9785


Autor: Kino Sebranice Publikováno 26. 11. 2015 19:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

V rámci projektu Scope100 vyberou film do kinodistribuce sami diváci

Individuální zájemci o členství se nyní mohou přihlásit vyplněním dotazníku na webových stránkách www.scope100.cz. Ideálním kandidátem je každý se zájmem o artový film a dostatečnou znalostí angličtiny. Vybraní aktivní účastníci projektu se mohou těšit na možnost zapojit se do výběru vítězného filmu a následně se podílet na tvorbě distribuční a marketingové kampaně k filmu, i na zajímavou odměnu. Nábor členů se uskuteční během listopadu 2015, výběr filmů pak v průběhu prosince 2015 a ledna 2016. O vítězi projektu by mělo být jasno na přelomu února a března, do kin pak vítězný snímek vstoupí během léta 2016.

Paralelně Scope100 probíhá v Polsku, Rakousku, Maďarsku, Norsku a Belgii, ve spolupráci s platformou Festival Scope a za finanční podpory programu Creative Europe. Jedná se o originální projekt, který v dosud nepoznané míře navazuje aktivní a vzájemně prospěšnou interakci mezi publikem a filmovými distributory.


Autor: Kino Sebranice Publikováno 22. 11. 2015 18:58
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Film – náš pomocník

Národní filmový archiv a Filmexport Home Video s. r. o. vydávají s podporou Státního fondu kinematografie unikátní soubor čtyř DVD se dvaačtyřiceti dokumentárními filmy s názvem Film – náš pomocník. Český krátký film 50. let.

Editorkou tohoto projektu je Lucie Česálková, filmová historička a kritička. Rozsáhlá kolekce informačních a osvětových filmů z let 1948 až 1959 reflektuje proměny české společnosti padesátých let v jejích pracovních zvyklostech i volnočasových aktivitách. Mezi snímky najdeme díla známých režisérů Františka Vláčila, Jiřího Menzela, Ladislava Rychmana, Břetislava Pojara aj. Představují širokou paletu postupů a forem od dokumentárního záznamu přes hranou inscenaci, animaci, až k propagaci a reklamě.

Dvaačtyřicet snímků mapuje život v Československu pod úhlem pohledu státní moci, která si dobře uvědomovala význam filmu při ovládání veřejného mínění. Ucelený soubor je cenným pramenem poznání, představuje tehdejší společenské trendy i rozmanité filmařské postupy. Filmy ukazují úspěchy našich sportovců, nahlížejí do života obyčejných lidí, věnují se životosprávě či stylu odívání a bydlení.
Digitalizované snímky vznikly přepisem nejkvalitnějších dostupných filmových kopií. Anotace
a filmografické údaje jsou součástí přiložené brožury.

Soubor čtyř DVD Film – náš pomocník. Český krátký film padesátých let je určen nejen studentům dokumentaristiky, filmové vědy, historie, pedagogiky, filmovým profesionálům, ale také široké veřejnosti. Většina filmů se k divákům dostává poprvé po padesáti až šedesáti letech.

„Filmy zastoupené na DVD diváky zaujmou svou apelativní formou – tím, že propagují určité aktivity, určitou morálku a návyky, způsoby chování. Byla by však škoda k nim přistupovat jen jako ke kuriozitám poněkud archaicky líčícím zastaralé zásady, přežitky a podobně. Sama tyto filmy navíc nerada označuji za propagandistické. Podle mne je tudíž zajímavější nahlížet na tyto snímky jako na výchovné nástroje, protože tak se připomene, že společnost byla a je neustále médii usměrňována k přijímání určitých názorů a přesvědčení.“ Lucie Česálková


Autor: Kino Sebranice Publikováno 21. 11. 2015 21:06
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář


rect4335-44.png

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

 

 

rect4335-44.png

Letní kino Sebranice - červenec 2016

rect4335-44.png

rect4335-44.pngDisdata.jpg

rect4335-44.pnglogo-capsa-bile-pozadi.png

rect4335-44.png

unnamed.png